Radio ZC (Zâmbetul Copilăriei)

Deschide cu Winamp
Nou! Acum ne puteţi asculta direct pe blog!

miercuri, 12 decembrie 2012

Înregistrări pentru o nouă emisiune la Radio "ZC"

Astăzi au început înregistrările pentru o nouă emisiune în cadrul proiectului Radio "ZC".
Va fi o emisiune de promovare copiilor din cercul de muzică instrumentală condus de prof. Emerich Ghercă.
Primii interpreţi de astăzi au fost Sebastian şi Mihnea, copii foarte talentaţi la pian.
Vom posta în curând şi înregistrările.

Coordonator proiect Radio "ZC",
Prof. Adrian Chiorescu

luni, 29 octombrie 2012

Cerc de muzică instrumentală

Crescendo Club of Arts din Iaşi organizează în şcoala noastră lecţii de pian, vioară, violoncel şi chitară.
Detalii şi înscrieri la tel. 0757 022 126.

Prof. Emerich Ghercă

luni, 2 aprilie 2012

"Colegi de nota 10"

În "Săptămâna altfel", la Radio ZC, postul de radio al şcolii noaste, a avut loc o ediţie specială a emisiunii "Colegi de nota 10", având ca invitaţi un grup de elevi de la Şcoala Specială "C. Păunescu".
Emisiunea s-a desfăşurat sub formă de interviuri, în care copiii invitaţi au povestit din activitatea lor de zi cu zi, despre pasiunile şi talentele lor, iar gazdele au prezentat activităţi din şcoala noastră.
Difuzarea emisunii la postul de radio are ca scop şi promovarea imaginii celor două şcoli partenere în comunitate.
Vom reveni în curând cu înregistrara emisiunii.

prof. Adrian Chiorescu

joi, 29 martie 2012

Exerciţiu de comunicare a unor ştiri

Pentru că suntem mici şi mai avem multe de învăţat, trebuie să exersăm mereu.
Astăzi am înregistrat un exemplu de emisiune de ştiri.