Radio ZC (Zâmbetul Copilăriei)

Deschide cu Winamp
Nou! Acum ne puteţi asculta direct pe blog!

marți, 13 septembrie 2011

Radio ZC (Zâmbetul Copilăriei)

Începând din acest an şcolar (2011-2012), am lansat un nou proiect educativ numit Radio ZC (Zâmbetul Copilăriei). Este vorba de un post de radio cu emisie atât în circuit închis în interiorul şcolii cât şi cu emisie online.
Va avea un format educaţional, cu emisiuni înregistrate de copii, ştiri, muzică, precum şi emisiuni live în pauze. De asemenea va promova talentele artistice ale şcolii şi nu numai.
Am început deja selecţia echipei de mici realizatori de emisiuni, reporteri, DJ, tehnicieni, etc. Copiii care doresc să se implice şi să deprindă tainele lucrului într-un post de radio se pot înscrie la prof. Adrian Chiorescu. Vor fi organizate şi vizite de studiu la posturi de radio publice şi comerciale.
De asemenea organizăm şi o selecţie de copii pentru înregistrarea de jingle-uri, promo-uri, spoturi publicitare etc.
Deocamdată, emisia de test este la adresa http://radiozc.servemp3.com:8000 şi poate fi ascultat cu Winamp, VLC sau oricare alt program capabil de a reda fluxuri audio.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu